Regulacja brwi i henna

Dodano przez dnia cze 23, 2012 w Zabiegi w salonie kosmetycznym | 4 komentarzy

Naturalna linia brwi rzadko jest perfekcyjna. Warto ją wyregulować, aby podkreślić oczy i wyraz twarzy. Profesjonalna regulacja sprawia, że od razu wyglądamy inaczej. Brwi można regulować samodzielnie, ale zanim nabierzemy w tym wprawy lepiej oddać się w ręce kosmetyczki. Potem możemy już samodzielnie wyrywać pęsetą odrastające włoski. Brwi można regulować w różne kształty. Mogą być bardzo wąskie lub tylko lekko wyregulowane poprzez nadanie im eleganckiej linii. Kiedy uporamy się z ich kształtem, warto pomyśleć o ich wyraźnym podkreśleniu. Można zrobić to za pomocą specjalnych cieni i pędzelka do brwi, albo zdecydować się na hennę, dzięki której nie będziemy musiały codziennie zajmować się brwiami. Kolor henny dobiera się do typu urody. Do brwi używa się czarnej lub brązowej. Codzienne malowanie rzęs tuszem może być męczące, a w tym przypadku również można skorzystać z henny. Na rzęsy również kładzie się hennę czarną lub brązową, ale można zdecydować się także na zdecydowany grafitowy odcień.

4 Comments

  1. Z brwiami należy uważać. Nie jedna przesadziła z regulacją :) Najlepiej iść do kosmetyczki, aby to ona nadała naszym brwiom jakiś kształt. Henna jest teraz w modzie. Ciekawie wyglądają blondynki z podkreślonymi an czarno brwiami. Nie wiedziałam, że w ten sam sposób można podkreślać rzęsy :) Byłaby to zapewne ulga dla niejednej kobiety, ale czy taka henna rzęs nie osłabia ich?

  2. Stylizacja zależy od rodzaju urody; jednej dziewczynie będą pasowały nieco gęstsze brwi innej wręcz przeciwnie; z jednym zgadzam się w całej rozciągłości – o brwi i rzęsy trzeba dbać, brwi podkreślają kształt i rysy twarzy, a rzęsy oczy; zresztą gęste i długie rzęsy to coś o czym marzy każda dziewczyna:)

  3. A co sądzicie o dziewczynach, które całkowicie zrezygnowały z brwi?;) Czasami widzi się takie „wymalowane” panie, które zdają się całkowicie pozbawione brwi – w ich miejscu pojawia się jedynie malowana tuszem lub kredką czarna kreska. Jak pomyślę o takim rozwiązaniu od razu kojarzą mi się wstawki z jakich starych materiałów filmowych z za naszej wschodniej granicy.

  4. Brwi wbrew pozorom to ważna sprawa i fajnie jest mieć je ładnie wyregulowane- zadbane po prostu. Henna jest teraz bardzo modna, szczególnie gdy znacznie kontrastuje z kolorem włosów.