Zabiegi dla mężczyzn

Dodano przez dnia cze 23, 2012 w Zabiegi w salonie kosmetycznym | 2 komentarzy

Mężczyzna jest postrzegany jako istota gruboskórna, której do szczęścia potrzebny jest szampon, krem do golenia i ewentualnie żel pod prysznic. Tymczasem panowie również borykają się z różnymi problemami natury kosmetycznej. Powinny dbać o swoją skórę, która może sprawiać problemy. Grubsza skóra niż u kobiet częściej się przetłuszcza, a zanieczyszczenia, które powstają są bardziej widoczne. Panowie mogą poddawać się takim samym zabiegom jak kobiety. Należy do nich m.in. mechaniczne oczyszczanie twarzy i mikrodermabrazja diamentowa. Coraz więcej gabinetów przygotowuje pakiety skierowane specjalnie do panów. Znajduje się w nich pielęgnacja twarzy i ciała. Manicure i pedicure męski na pewno różni się trochę od kobiecego, ale nie znaczy to, że panowie nie mają dbać o dłonie i stopy. Problemem niektórych mężczyzn jest nadmierne owłosienie. Oferta depilacji laserowej lub fotoepilacji jest skierowana również do nich. Podrażnienia po goleniu mogą być prawdziwą zmorą, ale kosmetyczka temu zaradzi.

2 Comments

  1. Niektórzy faceci z zabiegów kosmetycznych korzystają całkiem często, ale to jest zdecydowana mniejszość. Dla większości odwiedziny kosmetyczki wydają się niemęskie i zwyczajnie niepotrzebne – ja też tak uważam. W pewnych sytuacjach takie wizyty mogą okazać się jednak przydatne. Na przykład przy widocznych zmianach trądzikowych czy przy nadmiernym owłosieniu pleców.

  2. Obecnie wszyscy przykładają większą wagę do wyglądu zewnętrznego i ta nowa moda dotyczy też mężczyzn, choć musze przyznać, że nie mam żadnego kumpla, który chodziłby do kosmetyczki, chyba że chodzą i się do tego nie przyznają ;) Swoją drogą, jeśli ktoś ma taką potrzebę to czemu nie. W końcu wszystko jest dla ludzi, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku:)